• 20 lipca 2024

​Zarówno klienci indywidualni, jak i firmy, przedsiębiorstwa, fundacje mają mniejszą lub większą potrzebę drukowania materiałów informacyjnych, reklamowych, prasowych. To, kim jesteśmy i co chcemy wydrukować, nie ma większego znaczenia w wyborze drukarni. Jeśli drukarnia oferuje wiele usług na wysokim poziomie, to może stać się drukarnią dla każdego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarni?

Na rynku dostępnych jest wiele drukarni, szczególnie w dużych miastach. Możliwość realizacji zleceń za pośrednictwem internetu dodatkowo potęguje wielość ofert. Jak się w nich wszystkich odnaleźć? Przy wyborze drukarni przede wszystkim warto zwrócić uwagę na możliwości technologiczne, czyli na to, ile technologii druku oferuje dana drukarnia. Podstawą jest druk cyfrowy i offsetowy. Te technologie się od siebie różnią i dają różne możliwości. Warto pamiętać o tym, że nawet jeśli nasze pierwsze zlecenie będzie odpowiednie do wydruku techniką cyfrową, to kolejne mogą wymagać skorzystania z techniki offsetowej. Można zmienić drukarnie, ale takie rozwiązanie jest czasochłonne i wymaga od nas kolejnych poszukiwań. Jeśli jednak drukarnia będzie miała w swojej ofercie różne technologie, to będziemy mogli za każdym razem korzystać z jej usług. 

Druk cyfrowy i offsetowy – podstawowe różnice

Druk cyfrowy lepiej sprawdza się wtedy, gdy chcemy wydrukować jedną albo kilka kopii. Druk offsetowy jest dedykowany realizacji większych zamówień. Druk cyfrowy daje możliwość edycji danych po każdej serii drukowania, natomiast druk offsetowy jest lepszej jakości. Jeśli chcemy wydrukować np. zaproszenia ślubne albo inne materiały wymagające dużej personalizacji, to lepiej sprawdzi się druk cyfrowy. Jest on mniej czasochłonny oraz w wielu przypadkach bardziej ekonomiczny. Warto pamiętać, że nie zawsze aspekty ekonomiczne są najważniejsze i jeśli chcemy uzyskać materiały o naprawdę dobrej jakości, to nie powinniśmy oszczędzać. 

Drukarnia Praga Południe – kilka wskazówek dla szukających drukarni w Warszawie

Warszawa jest dużym miastem i dzięki temu obfituje w wielość usług, firm, możliwości. Zwiększa to jednak trudność w odnalezieniu opcji do nas idealnie dopasowanej. Osoba, która chce znaleźć odpowiednią drukarnię dla siebie, powinna zacząć od wpisania w wyszukiwarkę frazy typu „drukarnia Praga Południe”. To pozwoli dookreślić obszar poszukiwań i dokonać wstępnej selekcji. Oczywiście po wpisaniu hasła „drukarnia Praga Południe” odnajdziemy wiele miejsc oferujących różne usługi. Następnym krokiem powinno być zapoznanie się z ofertami poszczególnych drukarni, porównanie ich ze sobą i wybór najlepszej. Warto skorzystać z usług takiej drukarni, która świadczy swoje usługi w formie online. To pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu.

Artykuł partnera

Top