• 16 sierpnia 2022
Iphone 11 pro
Dobra Jeszcze szybsza prędkość, zwiększona żywotność baterii. Aparaty iPhone'a 11 mają nowy, doskonały tryb nocny i ultraszerokokątny aparat fotograficzny, który może dodać więcej szczegółów do zdjęć. Fantastyczna kamera wideo.
 
Kamera ultrawidokalna nie dodaje trybu nocnego. Brak portu USB-C. Telefony Pro mają szybszą 18-watową ładowarkę, ale iPhone 11 nie. Nadal ma dobry (ale nie OLED) wyświetlacz.
 
The Bottom Line Apple może pominąć błyskotliwe dodatki na tegorocznych telefonów, ale iPhone 11 jest najlepszym modelem midtier firmy kiedykolwiek wykonane.
 
Gdy po raz pierwszy usłyszysz nazwy nowych iPhone'ów Apple - iPhone'ów 11, iPhone'ów 11 Pro i iPhone'ów 11 Pro Max - możesz mieć kilka pytań. Gdzie jest iPhone X (899 dolarów w Amazonii)? A co sprawia, że iPhone Pro... Pro? Co się stało z zeszłorocznymi XS i XS Max (1000 dolarów w Amazonii)? W tym roku nowe telefony są dopracowanymi sequelami (dosłownie i w przenośni) trzech, które dostaliśmy w zeszłym roku. Dla niektórych osób iPhone 11 musi być po prostu lepszy niż XS. I rzeczywiście jest. Ale dla innych, miło jest wiedzieć, gdzie Apple stoi w większym krajobrazie telefonów. Na horyzoncie są dzikie prędkości 5G, plus dziwaczne i drogie składane telefony jak Samsung Galaxy Fold. I jest jeszcze droższy Google Pixel 4 za 799 dolarów, co sprawia, że iPhone 11 za 699 dolarów wygląda jeszcze lepiej.
 
Zobacz: Etui na iPhone 11 - Sklep Trendyshop.pl >>>
 
Apple wykonało świetną robotę dzięki nowym funkcjom, w tym kilku poważnym usprawnieniom w aparacie, takim jak tryb nocny do robienia zdjęć w słabo oświetlonych sytuacjach i Deep Fusion, nowy sposób przetwarzania zdjęć zrobionych w sytuacjach, gdy oświetlenie jest wystarczająco jasne, aby można było je zobaczyć, ale nie ma to jak przebywanie na zewnątrz w słoneczny dzień. 
 
Ale jest dobry powód, dla którego firma nazwała w tym roku swoje droższe i fajniejsze telefony "Pro": Cena. Apple jest sprytnie ukierunkowane na 699 dolarów (729 funtów, AU $1,199) iPhone 11 jako telefon dla większości ludzi, w tej samej formie jak iPhone XR (749 dolarów w Amazonii) w ubiegłym roku
 
Zasadniczo, iPhone 11 i 11 Pro to w 85% dokładnie ten sam telefon. Jeśli chcesz mieć dedykowany aparat fotograficzny z 2-krotnym zoomem optycznym, różnymi opcjami rozmiaru, lepszym ekranem i wykończeniem, zapłacisz 30% więcej. Nie oznacza to, że iPhone 11 Pro o wartości 999 dolarów i iPhone 11 Pro Max o wartości 1.099 dolarów to nie są wspaniałe telefony. Chodzi o to, że iPhone 11 jest naprawdę tak dobry. I właśnie dlatego "wartościowy" telefon Apple z jego wspaniałymi aparatami fotograficznymi, solidną konstrukcją (która przetrwała testy kropli i wody CNET) oraz iOS 13.2 zdobywa nagrodę CNET Editors' Choice Award dla iPhone'a 11.
 
Notatka redakcyjna, 6 listopada: Zaktualizowana o wyniki testów baterii CNET, testów wodnych i oceny obróbki zdjęć Deep Fusion. Pierwotny przegląd, opublikowany 17 września, znajduje się poniżej.
 
Wciąż zaczyna się od 64GB
Model iPhone 11 za 699 dolarów dostaje 64 GB pamięci masowej, co jest prawdopodobnie w porządku dla wielu ludzi - i to jest 50 dolarów spadek ceny od zeszłorocznego iPhone XR modelu podstawowego. 128GB za 749$ ma prawdopodobnie większy sens, jeśli kręcisz jakieś wideo, a 256GB za 849$ powinno być brane pod uwagę tylko wtedy, gdy kręcisz dużo filmów. Telefony Pro dodają warstwę 512GB, której nie będziesz potrzebował, jeśli nie będziesz zarabiał na życie strzelając w 4K. Pełne informacje na temat cen, w tym cen brytyjskich i australijskich, można znaleźć na wykresie na dole niniejszego przeglądu.
 
Kolory: iPhone 11 to zabawny telefon
Bez względu na to, z jakich powodów firma Apple nadal produkuje tańszy iPhone 11, ten, który jest dostępny w atrakcyjnych kolorach. Istnieją dwa nowe kolory, zwane zielonym i fioletowym, które są bardziej jak miętowy zielony i lawendowy. Te nowe pastelowe kolory zastępują opcje niebieskie i koralowe z ubiegłego roku.
 
Mam zielony iPhone 11. Jego kolor jest przyjemny, a kolor obudowy aluminiowej jest znacznie bliższy bezszwowej z kolorem szkła. Błyszczące szkło z powrotem czuje się tak samo jak w zeszłym roku XR. Tak samo jak reszta telefonu - z wyjątkiem podwójnych kamer, które są podnoszone od tyłu i umieszczane w kwadratowej kamerze z matowego szkła.
 
Natomiast modele iPhone 11 Pro mają metaliczne odcienie: srebrny, kosmicznie szary, złoty i militarnie zielony północy. Te trzy kamery wydają się bardziej przemysłowe (może imponujące). Tylne szkło jest matowe, a nie błyszczące. Są zrobione ze stali zamiast z aluminium. A telefony Pro są znacznie gęstsze. Pakują one większe akumulatory, a stal dodaje wagi.
 
Podoba mi się, że iPhone 11 idzie w ślady iPhone XR i jest średniej wielkości telefonem ponownie z 6,1-calowym ekranem - w porównaniu z dwoma modelami iPhone Pro na 5,8 cala i 6,5 cala. Przyszedłem do faworyzowania mniejszych iPhone 11 Pro, jak iPhone XS w zeszłym roku.
 
Kamery
W ciągu ostatnich kilku lat Apple poczyniło imponujące postępy w jakości aparatów fotograficznych, ale także wielu innych producentów telefonów, takich jak Samsung, Huawei i Google. Wyścig zbrojeń w aparatach fotograficznych to coś, co twardzi fotografowie uważnie studiują, ale twierdzę, że minęło już sporo czasu od tego, czego potrzebuje większość ludzi. Aparaty iPhone 11 są jednymi z najlepszych do robienia zdjęć i nagrywania filmów, które można dziś kupić.
 
Model 11 jest wyposażony w nowy aparat fotograficzny o ultrawidalnym kącie widzenia, tryb nocny do fotografowania w słabym oświetleniu, przetwarzanie Deep Fusion do lepszych zdjęć w pomieszczeniach, szybszy autofokus i ogólnie ostrzejsze obrazy z dokładniejszym odwzorowaniem kolorów. Aby bardziej dogłębnie przyjrzeć się różnicom pomiędzy tegorocznym iPhone'em a zeszłorocznym, przeczytaj nasze porównanie kamer iPhone'a z iPhone'em 11 z Deep Fusion i iPhone'em XR. Ultrawide oferuje radykalną zmianę perspektywy, która może być zawrotnie unikalna wizualnie. To nie stanie się twoją kamerą, ale to tylko podmuch do użycia.
 
Tryb nocny jest kluczową funkcją, która pomaga Apple dogonić podobne możliwości Google, Huawei i Samsung.  I jak na razie, wersja Apple jest imponująca
 
Tryb nocny, jak to działa i kiedy nie działa
Podobnie jak Google Pixel 4, Huawei P30 Pro i Samsung Galaxy Note 10, robienie zaskakujących zdjęć w słabym oświetleniu wydaje się być teraz w każdej sterówce komputerowej producenta telefonów. Wersja Apple rozjaśnia zdjęcia, rejestruje mniej zakłóceń obrazu i robi to wszystko automatycznie. Sposób jego działania polega na tym, że po otwarciu domyślnej aplikacji aparatu telefon określa, kiedy jest wystarczająco ciemno, aby przejść do trybu nocnego. W tej chwili nie ma żadnego ręcznego sposobu na uruchomienie trybu.
 
Tryb nocny korzysta z adaptacyjnego bracketingu i wykonuje serię zdjęć, niektóre z dłuższym czasem otwarcia migawki, inne z krótszym. Następnie iPhone łączy wszystkie zdjęcia razem, aby zmniejszyć rozmycie ruchu i rozjaśnić cienie. Kiedy robiłem ręczne zdjęcia w trybie nocnym, sekwencja trwała około 3 do 5 sekund. Kiedy umieściłem iPhone'a na statywie, dostałem 10 sekund i byłem nawet w stanie ręcznie pominąć, że dla 28-sekundowego ujęcia w trybie nocnym.
 
Zrobiłem zdjęcie drzewa na moim podwórku, które było w całkowitej ciemności. Poniżej znajduje się ujęcie z iPhone 11 przy użyciu trybu nocnego i kolejny z zeszłorocznego iPhone XS.
 
Wyczucie HDR na zdjęciach zachowuje niektóre z efektów nocnych, ale w innych czasach zdjęcia mogą wyglądać jak w dzień. Tryb nocny można wyłączyć, stukając w ikonę i wysuwając zegar, ale jak do tej pory jest on ulepszony w prawie każdym przypadku.
 
To nie jest idealne narzędzie: Twarze mogą się zamazać, szczegóły mogą zostać utracone. Ale wciąż jestem wowacki. Efekty w trybie nocnym działają tak samo na iPhone'ie 11 i iPhone'ie 11 Pro, ale Pro dostaje również teleobiektyw, który może go używać.
 
Nie można jednak używać trybu nocnego w trybie ultradźwiękowego kąta. Ta kamera wygląda na dużo ciemniejszą, nie ma też optycznej stabilizacji obrazu. To prawda na wszystkich tegorocznych modelach.
 
Ultrawide angle = kamera dramatyczna
Najnowszy aparat posiada ultraszerokokątny obiektyw o ogniskowej 13 mm, który jest po prostu przyjemny w użyciu. Jeśli główny szeroki aparat fotograficzny jest jak garnitur służbowy, a obiektyw "tele" jest sportową marynarką, to ultrawide jest odpowiednikiem hawajskiej koszuli. Jest oczywiście inny i naprawdę zmienia sposób strzelania. Nie w każdej sytuacji będzie świetna, ale może być równie przydatna, jak przy fotografowaniu w mniejszych przestrzeniach, i artystyczna, dodająca dramatyzmu prozaicznej scenie.
 
Apple zrównoważyło zniekształcenia, więc jest trochę (czego chcesz dla tego ultradźwiękowego wyglądu), ale to nie jest straszne. Natychmiast znalazłem kąty na moich obiektach, które sprawiły, że wyglądały one na większe niż życie. Co najlepsze, do kręcenia filmów można używać obiektywu ultradźwiękowego. W rzeczywistości, podczas nagrywania można przełączać się między kamerami. Firma Apple zastosowała nawet fajny efekt zoomu przy przechodzeniu między obiektywami. 
 
Bez wątpienia może zrobić oszałamiające ujęcia. Kamery Ultrawide to kolejny nowy trend wśród aparatów telefonicznych. Apple obiecuje tu kilka dodatkowych korzyści. iPhone 11 ma ulepszony tryb portretu pod kątem ultrafioletowym, który może pracować z zbliżeniem zwierząt domowych i innych rzeczy. Wszystkie telefony otrzymują rozszerzony wizjer, który teraz podgląda to, co znajduje się poza kadrem, co może pomóc Ci wiedzieć, kiedy używać obiektywu ultradźwiękowego.
 
Funky extra rejestruje również niektóre dane z aparatu fotograficznego w Quick Take video, po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku aparatu w aplikacji Aparat. Wygląda na to, że wciąga ludzi, którzy mogą być poza ramami. Do tej pory nie miałem jeszcze pracy w tym trybie.
 
Apple będzie również korzystać z wielu aparatów fotograficznych na nadchodzący Deep Fusion funkcji przyjdzie do wszystkich telefonów w przyszłym miesiącu. Więcej na ten temat poniżej. Obiecuje dostarczyć super zdjęcie zrobione z wielu ujęć. To nie jest całkiem inteligentny HDR, ale będzie działać automatycznie. Przypominają mi się obietnice Nokii 9, które miały na celu połączenie zdjęć w superobraz.
Top