• 14 kwietnia 2024

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w nowej Galaxy J5 Samsunga, jest jego super niska cena wywoławcza. Podczas gdy telefony flagowe, takie jak Galaxy S8 lub iPhone 7 nadal są w około 600 funtów, Galaxy J5 sprzedaje za mniej niż połowę tego.

Pomimo niskiej ceny, posiada doskonale przystosowany procesor 1,6 GHz Exynos 7870, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci masowej, z możliwością rozbudowy poprzez microSD. Ekran jest panelem Super AMOLED 5 w 720p, a z tyłu znajduje się 13-megapikselowa kamera z 13-megapikselowym samozaciskiem z przodu.

Samsung Galaxy J5 przegląd -  Cena i konkurencja

Cena 700 zł w Galaxy J5 to duża część jej atrakcyjności - ale nadal jest o 500 zł wyższa niż ubiegłoroczny koszt J5 w momencie startu. A jeśli robisz zakupy w tym przedziale cenowym, istnieje wiele alternatyw o podobnej cenie, w tym kilka dużych hitów.

Samsung Galaxy J5 - Design

Galaxy J5 nie można winić za estetykę. Na pierwszy rzut oka, wygląda to bardzo podobnie jak stare telefony Samsung, aż do umieszczenia przycisku i przycisku domu w centrum - który teraz robi podwójne obowiązki jako czytnik linii papilarnych.

Odwróć go jednak, a zauważysz pewne zmiany. Samsungowi udało się pozbyć grubego uderzenia kamery z zeszłorocznego modelu, więc tylna kamera znajduje się teraz w jednej płaszczyźnie z obudową. Dobrze. Teraz siedzi ładnie i płasko na biurku, a ryzyko porysowania soczewki jest mniejsze.

J5 ma teraz również w pełni metalową konstrukcję unibody, która jest o wiele ładniejsza w dłoni niż plastikowa obudowa jego poprzednika, z zaokrąglonymi, sfazowanymi krawędziami, które pomagają mu przylegać do dłoni. To jest dokładnie to, czego chciałbyś: flagowe uczucie za ułamek ceny.

Niestety, jeśli masz nadzieję na szybkie ładowanie przez USB-C, najlepiej poszukaj gdzie indziej. Tradycyjne gniazdo micro-USB znajduje się na dolnej krawędzi, po lewej stronie (na szczęście nadal obecne) 3,5 mm gniazda słuchawkowego. Po lewej stronie zauważysz bujak głośności, a po prawej przycisk zasilania znajdujący się pod kratką samotnego głośnika.

Samsung Galaxy J5 Display

Wyświetlacz Galaxy J5 o wymiarach 1 280 x 720 wyróżnia go spośród innych tanich telefonów. Rozdzielczość Sub-Full HD może brzmieć nisko jak na 5-calowy ekran, ale to, czego brakuje w szczegółach, nadrabia życiem: wykorzystuje doskonały panel Super AMOLED Samsunga i jest niesamowitym ekranem jak na cenę.

Jak zwykle w przypadku OLED, współczynnik kontrastu jest doskonały, a kolory wyglądają niesamowicie bogato. Panel obejmuje 98,5% gamy kolorów sRGB, co stawia go na pierwszym miejscu przed rywalami budżetowymi - zwłaszcza Motorolą Moto G5 Plus, która poradziła sobie tylko z nędznym 73,4%.

Maksymalna jasność nie jest tak olśniewająca, jak w niektórych innych telefonach, a jej wartość wynosi nieco poniżej 300cd/m2. Ale tak długo, jak nie próbujesz używać go w bezpośrednim świetle słonecznym, nie będziesz mrużył oka na swoim kanale na Facebooku zbyt często.

Jeżeli potrzebujesz ochrony wyświetlacza, ale też całego telefonu, najlepszym rozwiązaniem będzie solidne etui. Sprawdź ofertę Trendyshop na case'y do Samsunga Galaxy J5 >> 

Samsung Galaxy J5 Werdykt

Uaktualniona Galaxy J5 Samsunga robi wszystko, o co możesz poprosić. Jest to solidny wykonawca, gdy stawia się go ramię w ramię z konkurencją, żywotność baterii jest doskonała, nowa konstrukcja jest na najwyższym poziomie, a jego aparat jest znacznie lepszy niż w zeszłym roku.

Jedynym problemem jest ta podwyżka cen. Za 140 funtów, zeszłoroczny J5 poczuł się jak prawdziwa okazja, pomimo swoich ograniczeń. Nowy Galaxy J5 jest silniejszym telefonem pod niemal każdym względem, ale za 240 funtów zaczynamy skradać się w kierunku terytorium OnePlus, a to jest walka, której J5 nie może wygrać. Ogólnie rzecz biorąc, nadal jest to fantastyczny interes - genialny smartfon za mniej niż połowę ceny popularnych okrętów flagowych.

 

Top